הדרכת הורים


ההורות המודרנית מציבה לנו אתגרים רבים- החל בהצבת גבולות ברורים, שילוב מורכב בין הורות לקריירה, לעתים קשיים אורגניים או הפרעות שונות (לדוגמא הפרעת קשב וריכוז או לקויות למידה) ועוד. ולפעמים, קשיי ההורות נוחתים עלינו כרעם ביום בהיר עם תחילת גיל ההתבגרות של ילדינו.

האם אתם מרוצים מהתקשורת ביניכם ובין ילדיכם? האם בהסתכלות לאחור אתם מרוצים מההתנהלות שלכם בקונפליקט עמם? האם אתם מצליחים לשמור על גבולות ברורים אך לא נוקשים מדי? האם ילדכם שמח? מרגיש מצליח בחברת הילדים ובבית הספר?

לצערי, עוד לא פגשתי הורים שהשיבו כן לכל השאלות... 

במקרים בהם ההורות מזמנת לנו אתגרים מורכבים וקונפליקטים שונים, זקוקים לחשיבה מחודשת ולעתים לחיזוק לפתרונות שלנו בהתמודדויות השונות עם ילדינו, מומלץ להיעזר בהדרכת הורים על ידי איש מקצוע מנוסה בתחום.  כדמויות משמעותיות בחי ילדינו, יש לנו את היכולת לעשות חלק גדול מהשינוי על ידי שינויים בתקשורת מול ילדינו.

הדרכת הורים מומלצת להורים לילדים בכל גיל, השואפים לתקשורת מיטבית עם ילדיהם, להתמודדות טובה יותר ביומיום ובכלל לאווירה טובה יותר בבית.

הדרכת הורים עוסקת בהצבת גבולות ברורים, העצמת הסמכות ההורית וביצירת תקשורת מיטבית בין הורים לילדיהם. 

הייעוץ מתבצע ללא השתתפות הילדים. במסגרת זו עולות סוגיות שונות מחיי היומיום, התלבטויות לגבי אתגרים שונים, חוסר הסכמות בין ההורים ביחס לסוגיות שונות ובהתמודדות עם קשיים רגשיים עמם מתמודדים הילדים.

שיתוף הפעולה בין ההורים- האם ההורים מציגים עמדה משותפת מול הילדים? כיצד הם מתואמים ביניהם? האם הילדים מצליחים להפעיל את ההורה "הנכון" בסיטואציות מסוימות? האם קיימת אמפתיה בין ההורים ביחס להתמודדות עם הילדים ובכלל?כיצד מתמודדים ההורים עם אתגרים בהתמודדויות מחוץ למשפחה הגרעינית- לדוגמא עם המשפחה המורחבת?  לרוב מומלצת השתתפותם של שני ההורים בייעוץ, אולם ניתן לקיים אותה גם בהשתתפות אחד ההורים בלבד.

קושי רגשי של הילד- הדרכת הורים מומלצת מאד ומביאה לשיפור התקשורת עם הילדים. עם זאת, במצבים מסוימים מומלץ לפנות במקביל גם לטיפול רגשי פרטני לילד. 

הדרכת הורים מומלצת לכל זוג הורים אשר מתלבטים לגבי ההורות שלהם, חסרי בטחון, מרגישים אשמה, או פשוט מתלבטים לגבי סוגיות מסוימות הנוגעות לגידול הילדים. הדרכת הורים מומלצת מאד למשפחות חד הוריות. למשפחות בהן ילדים המתמודדים עם הפרעת קשב או לקות למידה, למשפחות מורכבות ולהורים גרושים או כאלה העומדים בפני גירושין.

מתלבטים לגבי הדרכת הורים? אני מזמין אתכם ליצור עמי קשר ולהתלבט יחד עמי. אשמח לעזור!